איך לכתוב פרק סקירת ספרות?

פרק סקירת ספרות הוא מבין הפרקים החשובים ביותר בעבודה סמינריונית. פרק זה חשוב מאחר שהוא הבסיס התיאורטי עליו מתבסס המחקר. כמו כן, מטרת הסקירה היא להציג את כל הידע הקיים על נושא המחקר וכדומה.

סטודנטים כותבים סקירת ספרות לעבודה

מה זה סקירת ספרות?

סקירת ספרות היא תוכן אקדמי שנכתב בעקבות שילובם של תכנים מדעיים העוסקים בנושא המחקר. בנוסף לזאת, בסקירת הספרות מוצג תוכן שמרחיב את הדעת לגבי נושא המחקר. כמו כן, כל מקור  עוסק בתחום אחר במחקר ומפרש אותו.  

מה כוללת סקירת הספרות?

בעבודת סמינריון לדוגמא, הסקירה בנויה משילוב של כמה מקורות אקדמיים העוסקים בנושא המחקר. המקורות הינם מגוונים והם כוללים תכנים ממחקרים אמפיריים, מאמרי תוכן בכתבי עת, ופרקים בספרים אקדמיים. בנוסף לעבודות סמינריון, תזה או דוקטורט ועוד.

איך לכתוב סקירת ספרות?

כדי לכתוב סקירת ספרות בעבודת סמינריון יש קודם לכן ליצור סדר בתכנים בעזרת שיטת המשפך. שיטת המשפך הכוונה לסידור לוגי של כתיבה מהכללי אל הספציפי.  כלומר מתחילים לכתוב על הנושא הגדול וממנו מצמצמים את התוכן עד שמגיעים לנושא המחקר ושאלת המחקר.

כל סקירה בנויה על רצף של ראשי פרקים. כשכל אחד מפרקים אלו מתייחס לנושא אחר בסקירה. לכן כשמתחילים לכתוב סקירת ספרות כותבים מראש הפרק הראשון כלומר נושא המחקר בכללי וממנו כותבים בסדר יורד את הפרקים עד שמגיעים לסוף הסקירה שהיא כמובן נושא המחקר הספציפי.

כתיבת פרק סקירת ספרות בספריה

טיפים חשובים לפרק סקירת הספרות

הטיפ אולי הכי משמעותי כשזה נוגע לסקירה הוא סובלנות. כתיבה איכותית ובפרט כתיבה מדעית הן לא תכונה מולדת אלא נרכשת, לכן יש להתאמן ולכתוב את הסקירה בכמה נוסחים עד שמגיעים לתוצאה רצויה.

טיפ אחר משמעותי לא פחות הוא שמירה על פשטות. בגלל שסקירת הספרות היא הבסיס התיאורטי שעליו מסתמך המחקר, חשוב שבסיס זה יהיה כמה שיותר ברור ולא מסורבל. דרך טובה לוודא פשטות היא לשמור על כתיבת רעיון אחד בכל פסקה.

טיפ נוסף הוא שמירה על כתיבה תקנית וללא שגיאות. חשוב מאוד שהכתיבה תהיה מבוקרת כי שגיאות יכולות להוביל לפסילת עבודות סמינריוניות והורדה ברמה האקדמית. לעומת זאת, שגיאות הן לא אסון ויכולות לקרות לפעמים, לכן חשוב לקרוא בשנית את המסמך ולערוך במידת הצורך.

הטיפ האחרון הוא לשמור שתהיה הלימה בין האזכורים והציטוטים שבסקירה לבין רשימת המקורות . חשוב שבכל פסקה יהיה אזכור, וכמובן שיהיה אפשר למצוא את האזכור ברשימה. חוסר הלימה בין המקורות לרשימה תוביל לפסילתה של העבודה.

לטיפים ועדכונים על כתיבת עבודות סמינריון ועוד, עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

עשויי לעניין אותך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר, נשמח לסייע!

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים