סמינריון במימון: טיפים נושאים ודוגמאות לכתיבה

כחלק מהלימודים באקדמיה קיימת דרישה לסמינריון אף בלימודי 'מימון', לכן, במאמר שלפניכם אסביר מעט על מנת שתדעו מה מוטל עליכם לעשות, מהן הדרישות והציפיות וכיצד ניגשים ומתמודדים עם סמינריון במימון.

סטודנטית מחפשת מידע על סמינריון במימון

עבודת סמינריון במימון

ראשית כל אציין, כי לימודי מימון כוללים תחומי עניין רבים, כגון ייעוץ משכנתאות, קרנות, ביטוח, אנליסט, מדדי מניות והשפעות שונות בין תחשיבים ופרסומים שונים, כאשר איש מקצוע ובעל ידע מבין את המשמעויות השונות.

על כן, כאשר מכינים עבודות סמינריוניות במימון, המרצה מעונין ללמוד האם אכן הסטודנט הבין את החומר הנלמד, התיאוריות והדוגמאות השונות והתחשיבים והכלים למדידות אשר הוצגו, וכמובן את היכולת של הסטודנט להעמיק בנושא.

נושאים לסמינריון במימון

משכך, הנושאים לסמינריון במימון הם רבים ומגוונים, על כן, המומלץ יותר הוא לערוך רשימה על הנושאים באים הסטודנט בקיא באופן מובהק יותר לעומת נושאים אחרים, כן כדאי לבדוק את הנגישות לחומר הנדרש לעריכת המחקר והמקורות.

עוד חשוב לבדוק יהיה את הרלבנטיות של הנושא, וכן לקרוא את החומר שכבר נכתב בתחום על ידי אחרים, הן על מנת להרחיב את הידע וכן לבדוק שאכן מדובר בהרחבה והעמקה ולא רק חזרה על סמינריון שכבר הוכן בעבר.

אציין, שאין מדובר רק בשלבים אלו בלבד, אלא בדוגמא לנקודות אותם ראוי וכדאי לבדוק קודם בחירת הנושא, על מנת שאכן תוכלו לעשות זאת בנקל, שכן, אף כאשר נדרשים לעשות ולבחור נושא מתוך רשימה סגורה, עדין יהיו תחומים בעלי עדיפות.

סמינריון לדוגמא במימון

מן הכלל אל הפרט, כדאי לאחר שלומדים את הדרישות המפורטות מהמרצה ושמיעת העצות והרעיונות, לעשות אף שלב נוסף והוא להסתכל על סמינריון לדוגמא אשר עוסק בתחום בו בחרתם ו/או דומה לו.

היות ולעיתים על אף שהדברים מסודרים לכם פחות או יותר בראש, ואפילו אם ערכתם רשימת נקודות, הרי שכאשר תראו דוגמא לדרך בה הדברים מוצגים בפועל, יתכן ואולי תחליטו לשנות את הנושא, ו/או לערוך בו שינויים, וכן תקבלו דוגמא מוחשית לקראת מה הנכם הולכים.

בחירת שאלת מחקר במימון

הדרך לבחירת שאלת המחקר אינה קלה, שכן, למרות שהיא מורכבת לרוב מאיתור חומר ולעיתים אף הכנת טבלאות רבות וארוכות וכן שימוש בתוכנות המתאימות לחישוב ההשפעות השונות, הרי שאף שיטת הבדיקה בחלק מן המקרים תהיה שנויה במחלוקת בין מלומדים שונים.

הדוגמאות הבולטות והידועות הן בהשפעות השונות על מדדי הבורסה, כגון בדיקת ערך המניה בימים שלפני ואחרי פרסום הדו"ח, השפעת שכר המנהלים, השפעת קבלת המדדים ככלי למשטר תאגידי, וכדו'.

חשוב לציין, לפני שיוצאים לדרך בכתיבת עבודה סמינריונית, כדאי להתייעץ עם המרצה בנושאים אלו, היות ולעיתים יש להם יכולת לכוון את המחקר באופן יותר נקודתי לכיוון מסוים כפי שהן רואים את הדברים, מה שבוודאי יכול אף לתרום בעת הגשת הסמינריון והפגישות עם המרצה.

לטיפים ועדכונים על כתיבת עבודות סמינריון ועוד, עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

עשויי לעניין אותך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר, נשמח לסייע!

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

5/5

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים