איך כותבים עבודה אקדמית?

איך כותבים עבודה אקדמית היא שאלה מעט מורכבת, ריכזנו עבורכם טיפים חשובים להצלחה.

כתיבה אקדמית הנה כתיבה המורכבת מרעיונות, תובנות ומסקנות בתחומים שונים, אותן הכותב מבטא באופן מסודר ואובייקטיבי ותוך הבאת תימוכין לדבריו.

סטודנט בודק איך כותבים עבודה אקדמית

על מנת שכתיבת עבודות אקדמיות תקיים את העקרונות האלו, הכתיבה חייבת להתבצע על סמך מבנה וכללים ספציפיים, כאשר הם המהווים את ההבדל שבין עבודה אקדמית לצורות כתיבה אחרות.

איך כותבים עבודה אקדמית – סגנון הכתיבה:

נקודה חשובה ראשונה בכתיבה אקדמית מתייחסת לסגנון הכתיבה. טקסטים אחרים שאינם אקדמיים עשויים להיכתב בשפה יומיומית, תוך שימוש בסלנג ובנוסח דיבור בלתי-רשמי.

כתיבה אקדמית, לעומת זאת, חייבת לכלול סגנון כתיבה אובייקטיבי ובעל שקיפות – סגנון שאינו מגמתי ומייצג דעה אישית, אלא שוטח את כלל העובדות הקיימות (גם אם הן סותרות או לא תומכות בדעת הכותב), תוך הפקת המסקנות מן העובדות הללו בלבד.

בנוסף, על עבודה אקדמית לכלול כתיבה תקנית. למשל, בעבודת סמינריון לא משתמשים בקיצורים וכינויים בלתי-מקצועיים הנהוגים בשפת רחוב יומיומית, על-מנת שיהיה ניתן לוודא ככל האפשר כי הכתיבה ברורה ומדייקת.

מקורות הכתיבה

כל כתיבה אקדמית חייבת להסתמך על מקורות אקדמיים מהימנים קודמים.

גם כתיבה המתארת מחקר שהוא פרי עבודתו של הכותב חייבת – לפחות בחלקה – להתבסס על עבודות קודמות.

על המקורות להיות אמינים ומקצועיים. בעבודה סמינריונית למשל, נעשה שימוש במאמרים מכתבי-עת אקדמיים, מחקרים קודמים או סקירות ספרות על-מנת שיהיה ניתן לבסס את מסקנות הכתיבה על מידע נכון ובדוק בלבד.

השימוש במקורות אחרים מחייב הכרה ביוצריהם ובעבודתם, לכן יש לצטט את המקור) לרוב,
באופן נכון לאחר כל אזכור של מידע הנלקח ממנו.

בנוסף, יש לכלול בסוף )APA- לפי כללי העבודה רשימת מקורות – רשימה ביבליוגרפית – המתארת ביתר פרוט את כלל המקורות עליהם נשענה העבודה (גם רשימה זו יש לכתוב לפי כללים נתונים מראש).

מבנה הכתיבה

לכתיבה אקדמית קיים מבנה כללי מוסכם, המשותף גם בין התחומים השונים. ראשית, מקובל כי
עבודות סמינריוניות יכללו דף שער הכולל את פרטי הכותב והמסגרת בה נכתבה העבודה.

לאחר דף השער, יש לכתוב תוכן עניינים מפורט המציג את ראשי הפרקים בעבודה ואת סדר הופעתם ובנוסף יש לכתוב מבוא קצר, המפרט את הסיבות לכתיבת העבודה ומתאר בתמציתיות מה נעשה במסגרתה.

כעת יש לצרף את גוף העבודה עצמה, כאשר מבנה חלק זה תלוי בסוג העבודה (מחקר, סקירת ספרות וכו') וכולל לרוב סקירת ספרות על הנושא הנבחר, שאלת מחקר יחד עם מתודולוגיה, מערך המחקר, סוגיות אתיות רלוונטיות וממצאים (כאשר העבודה מהווה מחקר או הצעת מחקר).

לבסוף, יש לכתוב דיון המנתח את ממצאי העבודה באופן שיטתי וסיכום הבוחן את הנעשה במסגרת העבודה ואת הרלוונטיות והתוקף של מסקנות הדיון.

סיכום

לסיכום, על מנת לכתוב עבודות אקדמיות נכון, יש להשתמש בכללים מבחינים ההופכים אותן למקור מידע מהימן ומקצועי מבדילים אותן מסגנונות כתיבה אחרים, אישיים וסובייקטיביים יותר.

יש לעקוב אחר כללים אלו על-מנת ליצור עבודה אקדמית הולמת.

לטיפים ומידע נוסף, בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו.

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

עשויי לעניין אותך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר, נשמח לסייע!

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים