סיכום מאמרים

כיצד לסכם מאמרים אקדמיים על מנת לכתוב עבודה אקדמית

היכולת לסכם מאמרים היא יכולת שלה חשיבות רבה בלימודים האקדמיים. הסיבה לכך היא בעובדה שחלק גדול מתוכניות הלימודים מבוססות על מאמרים. אולם לפני שנלמד לסכם מאמר  ראשית יש להגדירו. מאמר אקדמי הוא מסמך שנכתב על ידי חוקרים בנושא מסוים.  

נשאלת השאלה, מדוע מאמר אקדמי הוא מסמך כול כך משמעותי? התשובה לשאלה הזו היא בעובדה שהתוכן שקיים באותו מסמך הוא תוכן שלו חשיבות ושימושים רבים. למשל הרבה פעמים כחלק ממטלות בית סטודנטים נדרשים לקרוא מאמרים ולסכם אותם לשיעור הבא. אולם המטלה האקדמית שבה יש צורך בלעדי למאמרים היא כתיבה של עבודה אקדמית.

לא משנה אם זו עבודת סוף קורס או עבודות אחרות, כדי לכתוב עבודה אקדמית יש להסתמך בבלעדיות על מאמרים אקדמיים. זאת אומרת שהעבודה עצמה בנויה מדיון באותם מאמרים.  לכן עצם הסיבה הזו, מובנת חשיבותם של המאמרים לכתיבתן של עבודות אקדמיות. אולם עם כל הכבוד לחשיבות של המאמרים, עדין צריך לדעת איך לסכם אותם, והדרך לסיכום היא איננה פשוטה.

מאמרים ועבודות- Do it yourself

היכולת לסכם מאמרים היא יכולת שרוב אם לא כל הסטודנטים מאמינים שאין להם, אולם האמת היא שכדי לסכם מאמר אקדמי לא זקוקים לכישרון או יכולת ייחודית. על מנת לסכם מאמר יש ללמוד טכניקה ושום דבר מעבר.

ישנן כל מיני טכניקות לסכם מאמרים כמו שישנן כל מיני שיטות לכתוב עבודות אקדמיות. אולם הדרך הטובה ביותר לסכם היא הדרך הפשוטה ביותר. האמצעי הפשוט ביותר לסכם מאמר אקדמי הוא לקרוא בקצרה כמה פרקי מפתח ולאחר מכאן לסכם אותם.

הפרקים שיש לקרוא ולסכם: תקציר, הקדמה, פרק הסיכום ולבסוף הדיון. בכל אחד מפרקים אלו ישנו פירוט תמציתי של כל הרעיונות המרכזיים במאמר. בנוסף לזאת, כאשר קוראים את הפרקים הללו יש לשים לב למקומות בהם הכותב מתמקד יותר, מעלה סוגיות ומפרט יותר על התיזה שלו. חלקים אלו הם המקומות שיש להתמקד בהם כי אלו המקומות שיעלו בשיעור וכמו כן אלו הנקודות שיש לכתוב בעבודה האקדמית.

לסיכומו של עניין, מאמרים הם חלק בלתי נפרד מהמציאות האקדמית ובפרט לכתיבת עבודות אקדמיות. בגלל אותה השתייכות ישנה חשיבות לדעת לסכם את המאמרים האלו נכון. אותו סיכום ייעשה באמצעות התייחסות לפרקי מפתח במאמר עצמו וכמובן לדגשים שהכותב מעלה, סיכום קצר ותמציתי של עקרונות אלו יוביל למסמך קונקרטי לכל שימוש אקדמי שיעלה.

למידע נוסף השאירו פרטים!

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

5/5

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים