עבודת סמינריון במשפטים: המדריך המלא להצלחה

מהי עבודת סמינריון במשפטים? מה נדרש בו? איך מתחילים? על שאלות אלו ועוד תקראו בשורות הבאות:

שאלות אלו, עולות שוב ושוב מצד סטודנטים רבים, הן אלו אשר לומדים משפטים בתואר ראשון והן אלו אשר עושים זאת כתואר שני כגון ללא משפטנים וכדו', היות, ועבודת סמינריון במשפטים הינו שונה לחלוטין, כפי שאסביר בהמשך המאמר.

ספרים לכתיבת עבודת סמינריון במשפטים

עבודת סמינריון במשפטים

כאשר לומדים לתואר במשפטים אזי הדרישות בכתיבת הסמינריון, יהיו שונות לחלוטין משאר תחומי האקדמיה שכן, סמינריון במשפטים חייב להיות מותאם לדרישות הייחודיות עליהן יש להקפיד בכתיבת סמינריון במשפטים.

הדוגמא ואולי אפילו זו הבולטת ביותר בדרישות האקדמיה השונות לחלוטין, בין סמינריון במשפטים לתחומים אחרים, הינה בשיטת הציטוט האחיד, היינו, הסימון באמצעות הערות שוליים לעומת סוגריים, הדרך הייחודית ברישום המקורות והסדר קדימות בין שמות המחבר, השנים וכדו', אשר שונות לחלוטין.

רעיונות סמינריון במשפטים

כאשר באים להכין סמינריון במשפטים, הרי שנדרש קודם לתחילת הכתיבה לערוך הכנה מוקדמת  וללמוד על רעיונות אשר מהן ניתן יהיה לערוך את המחקר. היינו, צריך למצוא רעיון אשר יהיה מספיק רלבנטי וחשוב אשר ניתן יהיה לדון בו ולמצוא עליו מקורות.

אחת הבעיות הנפוצות הן שלעיתים ישנה תחושה שנושא נדוש, אולם, יתכן מאוד שמדובר יהיה בתחושה נכונה שהרי בעיון בפסיקה ובספרות המשפטית נגלה שאכן כן, היו המון חכמים והמון מקרים לפנינו, אלא, שברובם של המקרים עדין יש מקום להוסיף את התרומה הייחודית שלנו בליבון העניין.

נושאים סמינריון במשפטים

כמו בכל תחום לימודים באקדמיה, כחלק מהכנת עבודות סמינריוניות יהיה עליכם לבחור נושא.

לעיתים ניתן יהיה לעשות זאת על פי שיקולכם האישי ולעיתים מתוך רשימה סגורה, אולם לרוב ניתן יהיה להשתמש בשיקול האישי.

הדרך לבחור נושא הינה באמצעות רשימת השלבים אשר עליכם לעבור עליהם קודם וליתר דיור בדרך לקבלת ההחלטה, כגון: בדיקת מידת הידע והבקיאות שלכם בחומר, וכן בדיקת כמות המקורות שיש לכם ו/או שאתם מוצאים במאגרי המידע באותו הנושא שתוכלו להיעזר בהם.

כמו כן, היות וישנה חשיבות אף לציון שתקבלו על הסמינריון שלא יפגע לכם בממוצע,  לכן כדאי לערוך קצת בירור בין הסטודנטים על המרצה אשר בודק/ת את הסמינריון והדרישות שלה/ו, אם הן מחמירות אם לאו על מנת שתוכלו לעמוד בנטל.

זאת ועוד, היות והמרצים והבודקים ברוב האוניברסיטאות והמכללות מחזיקים בתואר ד"ר והן בעלי ניסיון רב במשפטים, אזי לעיתים בבדיקה במאגרי מידע משפטיים ניתן יהיה לגלות כי הם חיברו ספר או כתבו בעבר מאמר בנושא, מה שמצריך בקיאות אף באותו הספר ו/או המאמר.

דוגמא לסמינריון במשפטים

לכן, היות ואף אלו שניחנו בכישורי כתיבה ועריכה, בפרט אלו אשר יש להם ידע רב, הרי שלמרות הכול מדובר בעבודת סמינריון במשפטים, אשר הם לא עשו זאת בעבר, מן הראוי לבדוק איך נראה סמינריון במשפטים לדוגמא.

חפשו אחר עבודה סמינריונית במאגר המידע, כך תוכלו לראות באופן מוחשי מה הציפיות וכיצד היא נראת באופן חזותי.

שכן, על אף שהדבר מובן באופן תיאורטי, לעיתים אף מנסים לסדר את סדר הפרקים, וכן מקבלים את החוברת של כללי האזכור האחיד וכו', הרי שעל ידי שמסתכלים בדוגמא מוחשית ניתן יהיה להבין את הדרישות הלכה למעשה.

לטיפים ועדכונים על כתיבת עבודות סמינריון ועוד, עקבו אחרינו גם בפייסבוק.

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע לך:

עשויי לעניין אותך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו קשר, נשמח לסייע!

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים