הכנת מצגות

עבודה סמינריונית ומצגת, איך לעשות זאת נכון

השימוש במצגות הוא שימוש שכיח באקדמיה. משתמשים במצגות ככלי עזר בהרצאה ובנוסף לזאת להצגת פרויקטים. הכוונה שבמסגרת מטלה אקדמית כחלק מחובת הקורס הסטודנטים צריכים להציג פרויקט שעבדו עליו או עתידים לעבוד עליו. בין אם בתחילת הפרויקט או בסוף הפרויקט   ישנם קווים מנחים שיכולים לעזור ליצור מצגת טובה.

אחד מהפרויקטים השכיחים ביותר לשימוש במצגות הוא הצגה של עבודה סמינריונית. הסיבה לכך היא בעובדה שבגלל שעבודה אקדמית כעבודת סמינריון היא עבודה מקיפה למדיי, מצגת היא אמצעי נוח להצגה של מידע רב בזמן קצר, ובהתאם לזאת להשתמש בכל מיני עזרים חזותיים על מנת להדגיש נקודות חשובות בעבודה. המצגת יכולה בהחלט לשקף את ייחודה של העבודה הסמינריונית אולם על מנת שהעבודה תוצג כראוי, יש לעקוב אחר מספר טיפים ועצות שיהפכו את המצגת לטובה וראויה להגשה.

מצגת ועבודה סמינריונית עשה ואל תעשה

אחד מהדגשים החשובים ביותר למצגת טובה הוא רמת הידע של המציג. לכן בהתייחס לעבודת סמינר הסטודנט או סטודנטית צריכים לשלוט היטב בתוכן העבודה. הסיבה לכך היא בעובדה שהם צריכים לשתף את חבריהם לכיתה בכל השלבים שנעשו בעבודה הסמינריונית. ללא שליטה מלאה בחומר, לא ניתן להעביר את ההרצאה.

למרות שיש לדעת את כל פרקי העבודה היטב זו לא סיבה שיש להעמיס בתוכן את השקופיות. כשמכינים את המצגת חשוב מאוד להבין שהמצגת היא לא העבודה לכן התוכן שקיים בעבודה לא חייב להופיע במלואו במצגת. יש להציג בשקופיות את עיקר המידע הרלוונטי ביותר, כל תוספת מיותרת. ואת התוכן יש להציג במשפטים קצרים או אפילו בנקודות.

מבנה התוכן יכול להיות בנוי היטב, אולם על מנת שהעבודה הסמינריונית תוצג כיאות העברת התוכן צריכה להיות עניינית ומסקרנת עבור השומעים. עבודת סמינר היא לא סתם עבודה אקדמית קצרה שנכתבה בחיפזון  אלא היא פרויקט אקדמי מקיף. לכן מן הראוי שלמציגים תהיה תשוקה לשתף את הכיתה על הפרויקט שלהם בצורה סוחפת ויחד עם זאת עניינית. אין סיטואציה מביכה יותר מאשר סטודנטים שמשעממים למוות יחדיו גם את הכיתה וגם המרצה. העברה איכותית מבטיחה ציון גבוהה בקורס.

לסיכומו של עניין, מצגת היא אמצעי נהדר להציג ולדון בעבודה סמינריונית אולם חשוב שהעברה תהיה טובה. על מנת לעשות זאת יש לשלוט בתוכן העבודה, לתמצת את המלל בשקופיות ולבסוף לשמור על הרצאה מעניינת ותמציתית. בעזרת מאפיינים אלו המצגת וההרצאה יעמדו בדרישות ויבטיחו ציון טוב בקורס.

למידע נוסף השאירו פרטים!

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

אקדמוס – עוזרים בכתיבה אקדמית

5/5

מאות לקוחות מרוצים לא טועים

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לעזור

5/5

מאות לקוחות מרוצים בשנה לא טועים